ZAKOPANE-TATRY 08.07-14.07 i 05.08-11.08

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych,mnóstwo ciekawych szlaków górskich, atrakcje dla turystów całoroczne.

Cena za osobę: 1,090.00 zł

Opis wycieczki:

 

DOSTĘPNE SĄ DWA TERMINY:

I TURNUS: 08.07-14.07.2019

II TURNUS: 05.08-11.08.2019

Dzień 1:

Wyjazd z Zamościa o godzinie 8 rano, przejazd do Zakopanego. Zakwaterowanie oraz obiadokolacja. Po posiłku przygotowanie programu artystycznego na ognisko.

 

Dzień 2:

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do Zakopanego – wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, spacer tzw.” Papieskim Szlakiem” na Butorowy Wierch i zjazd wyciągiem krzesełkowym do Kościeliska. Kolejny punkt wycieczki to Sanktuarium na Krzeptówkach wraz z ołtarzem papieskim, spacer po Zakopanem : Stary kościół, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Krupówki, Muzeum TPN, pomnik Władysława Zamoyskiego. Na zakończenie dnia ognisko

 

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd na Słowację, wędrówka szlakiem w Tatrach Bielskich, zwiedzanie Jaskini Bielskiej jednej z najczęściej odwiedzanych jaskiń na Słowacji. Swoim pięknem zachwycają formy skalne a także bogata kalcytowa sintrowa ornamentyka, której okoliczności powstania nie są w pełni wyjaśnione ( czas zwiedzania 70 minut). Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4:

Śniadanie. Zwiedzanie takich obiektów jak: Pustelnia Brata Alberta – wciągnięta do rejestru zabytków, Kaplica Albertynów na Śpiącej Górze. Kolejny punkt to Kasprowy Wierch – wjazd i zjazd kolejką linową, wieczorek z kulturą Podhala, prezentacja tradycyjnego stroju góralskiego. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Tatr Zachodnich : Dolina Strążycka, Siklawica. Zwiedzanie Willi „Opolanka” – Muzeum K. Makuszyńskiego, skocznie narciarskie oraz aquapark. Obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 6:

Śniadanie, wycieczka do Morskiego Oka, przejazd przez Bukowinę Tatrzańską z malowniczymi widokami Tatr. Obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 7:

Śniadanie i wykwaterowanie. Spływ Dunajcem Sromowce Niżne – Szczawnica. Przejazd do Krakowa oraz zwiedzanie. W programie: wzgórze wawelskie, Muzeum Narodowe Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan, Kościół Mariacki. Powrót do Zamościa w godzinach wieczornych.

 

 

CENA: 1090 zł przy 30 osobach

Program wycieczki jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

CENA ZAWIERA:  transport w obie strony, zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu +wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), wszystkie wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i dodatkowe opłaty związane z wejściem do obiektów i przejazdem, ubezpieczenie NW, podatek VAT.