Brześć - Mińsk – Nieśwież - Nowogródek - Mirz - Grodno

Promocja!

Białoruś to najbliższa Polsce „egzotyka”. Nie ma tam wielu turystów, a kraj jest ciekawy, gościnny i bezpieczny. Śmiało można jechać!

Opis wycieczki

Dzień 1

Wyjazd o 13. Dojazd do Brześcia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2

Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej (1830-1915). Koszary obronne, Prochownia, Brama Chełmska i Terespolska, ruiny zbrojowni, Twierdza Wschodnia, mury obronne wewnątrz z kamiennymi kazamatami, Sobór św. Mikołaja. Wycieczka po Brześciu – jednym z najstarszych miast Białorusi. Zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym miasta, zabytkowymi kościołami i innymi zabytkami min.: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, teatr muzyczny i dramatyczny, Aleja z latarniami. Uroczysta kolacja przy muzyce. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie.   Wyjazd do Mińska. » Stare Miasto ,Troickie Przedmieście – historyczne centrum starego miasta, Górne Miasto z Ratuszem i Soborem św. Ducha. Będzię można również przejść się po malowniczo wijących się uliczkach, zobaczyć przytulne kawiarnie, domy rzemiosł, galerie artystyczne. Kościół Najświętszej Maryi Panny, rynek, rzeka i najstarsza ulica Niemicha. Dynamiczny współczesny wizerunek miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd do  Nieświeża . Nieśwież – jedno z najważniejszych miast w historii Wielkiego Księstwa Litewskiego, zamienione w ordynację Radziwiłłów. Zespół pałacowo-parkowy w Nieświeżu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zespołu pałacowego. Park w Nieświeżu, każdy jego zakątek przepełniony jest tajemniczymi legendami i mitami. Kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (XVI w.), w którym znajduje się krypta książąt Radziwiłłów. Nowogródek to miasto książąt i królów litewskich Polski. Wzgórze Zamkowe, Muzeum Adama Mickiewicza. Wycieczka po Zamku w Mirze – zamek okresu średniowiecznego, zabytek architektury obronnej Białorusi (XVI w.), który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wyjazd do Grodna. Wycieczka po Grodnie –„ Królewskim Mieście”. Stary Zamek (XIV w.) i Nowy Zamek (XVIII w.), wspaniała katedra z pięknym wystrojem wnętrz. Cerkiew Świętych Borysa i Gleba (XII w.), kościół i klasztor franciszkanów (XVII w.). Spacer po deptaku z zabudowaniami XVIII-XIX wieku. Zwiedzanie Domu Elizy Orzeszkowej. Wyjazd w kierunku Polski. Obiad po trasie. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

Dodatkowe informacje

Cena wycieczki za osobę: 1900 zł/ 40 osobach

Cena zawiera: Przejazd autokarem klasy DE LUX, 4 noclegi, wyżywienie zgodnie z programem, opieka pilota, przewodnik w języku polskim, ubezpieczenie NNW i KL za granicą.

10-14.06.2020r.
2 190,00  1 900,00