Chorwacja – Bośnia i Hercegowina

,
Promocja!

CHORWACJA + BOŚNIA i HERCEGOWINA – wycieczka objazdowa połączona z wypoczynkiem!

Opis wycieczki

Dzień 1

Wyjazd około godziny 01:00 w nocy. Przejazd do hotelu *** w okolicach Vodice. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 1050 km).

Dzień 2

Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Trogir, zwiedzanie XIII – wiecznej Katedry św. Wawrzyńca, jednej z najpiękniejszych budowli w Europie. Kolejnym punktem będzie renesansowy Pałac Ćipiko z XV w oraz Starówka na której znajduje się Brama Morska. Przejazd do miejscowości Split w centrum której znajduje się rezydencja cesarza Dioklecjana zwana Pałacem Dioklecjana z przełomu III i IV w oraz wchodzącą w skład Pałacu Katedrę św. Dujama i świątynię Jupitera. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg. (trasa 350 km).

Dzień 3

Śniadanie, czas na odpoczynek oraz relaks w hotelowym spa oraz na plaży, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 4

Śniadanie po którym udamy się do Dubrownika. Spośród licznych zabytków tego popularnego wśród turystów miasta zobaczyć będzie można min. Fontannę Onufrego. Według legend po wypiciu wody, która wypływa z ust 16 masek można wypowiedzieć życzenie, które się spełni… Następnie przejście wzdłuż pierścienia murów obronnych do głównej ulicy Starego miasta w Dubrowniku zwanej Stradun, która charakteryzuje się wypolerowanymi przez tłumy maszerujących tamtędy turystów blokami wapiennymi błyszczącymi w słońcu. Dalszym ciągiem zwiedzania będzie Kościół św. Błażeja, Katedra oraz kolumna Orlanda, która niegdyś dla mieszkańców symbolizowała wolność i niezależność oraz prawo do wolnego handlu. Dodatkowym punktem zwiedzania zabytków architektury Dubrownika będzie klasztor franciszkanów. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, relaks w hotelowym spa oraz na plaży, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 140 km).

Dzień 5

Śniadanie, czas na odpoczynek oraz relaks w hotelowym spa oraz na plaży. Możliwość zorganizowania rejsu Fish Picnic z poczęstunkiem. Powrót do hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd z hotelu do miejscowości Medjugorje znanej z objawień Matki Bożej, zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium oraz wejście na Górę Objawień następnie przejazd do miasta Mostar i zwiedzanie kamiennego Starego Mostu z XVI w oraz domu tureckiego i meczetu. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, relaks w hotelowym spa oraz na plaży, obiadokolacja, nocleg. (trasa 200km).

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie oraz przejazd do Parku Narodowego Krka znajduje się w południowej części Dalmacji, w regionie Sibenika. Koniecznie musisz odwiedzić to zapierające dech w piersiach miejsce! . Przewidziany czas na pobyt w Parku Narodowym to około 3,5 godzin. Przejazd do hotelu *** w pobliżu portowego miasta Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 600 km).

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną, obiad po trasie, powrót w godzinach wieczornych. (trasa 780 km).

Dodatkowe informacje

Cena zawiera:

Przejazd autokarem klasy DE LUX, 7 noclegi w hotelach ***/****, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad, lokalnych przewodników polskojęzycznych, opieka pilota, ubezpieczenie NNW – 10 000,00 zł, KL – 10 000,00 €

Cena nie zawiera:

Biletów wstępów, koszt 40 €

27.06-04.07.2020r.
2 190,00  1 720,00