Chorwacja – Bośnia i Hercegowina

, , ,

 

Opis wycieczki

Dzień 1

Wyjazd około godziny 3 rano. Przejazd do hotelu *** w okolicach Zagrzebia. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 940 km).

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie oraz przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, gdzie zobaczyć będzie można zapierające dech w piersiach jeziora krasowe oraz liczne wodospady. Przewidziany czas na pobyt w Parku Narodowym to około 5 godzin. Przejazd do hotelu *** w pobliżu portowego miasta Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 400 km).

Dzień 3

Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Trogir, zwiedzanie XIII – wiecznej Katedry św. Wawrzyńca, jednej z najpiękniejszych budowli w Europie. Kolejnym punktem będzie renesansowy Pałac Ćipiko z XV w oraz Starówka na której znajduje się Brama Morska. Przejazd do miejscowości Split w centrum której znajduje się rezydencja cesarza Dioklecjana zwana Pałacem Dioklecjana z przełomu III i IV w oraz wchodzącą w skład Pałacu Katedrę św. Dujama i świątynię Jupitera. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg. (trasa 200 km).

Dzień 4

Śniadanie, czas na odpoczynek oraz relaks w hotelowym spa oraz na plaży z ratownikiem, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 5

Śniadanie po którym udamy się do Dubrownika. Spośród licznych zabytków tego popularnego wśród turystów miasta zobaczyć będzie można min. Fontannę Onufrego. Według legend po wypiciu wody, która wypływa z ust 16 masek można wypowiedzieć życzenie, które się spełni… Następnie przejście wzdłuż pierścienia murów obronnych do głównej ulicy Starego miasta w Dubrowniku zwanej Stradun, która charakteryzuje się wypolerowanymi przez tłumy maszerujących tamtędy turystów blokami wapiennymi błyszczącymi w słońcu. Dalszym ciągiem zwiedzania będzie Kościół św. Błażeja, Katedra oraz kolumna Orlanda, która niegdyś dla mieszkańców symbolizowała wolność i niezależność oraz prawo do wolnego handlu. Dodatkowym punktem zwiedzania zabytków architektury Dubrownika będzie klasztor franciszkanów. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, relaks w hotelowym spa oraz na plaży, obiadokolacja oraz nocleg. (trasa 140 km).

Dzień 6

Śniadanie, czas na odpoczynek oraz relaks w hotelowym spa oraz na plaży z ratownikiem, obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd z hotelu do miejscowości Medjugorje znanej z objawień Matki Bożej, zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium oraz wejście na Górę Objawień następnie przejazd do miasta Mostar i zwiedzanie kamiennego Starego Mostu z XVI w oraz domu tureckiego i meczetu. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, relaks w hotelowym spa oraz na plaży, obiadokolacja, nocleg. (trasa 200km).

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Budapesztu, nocleg (trasa 880 km)

Dzień 9

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Budapesztu z autokaru, wyjazd w drogę powrotną, obiad po trasie, powrót w godzinach wieczornych. (trasa 580 km).

Dodatkowe informacje

Cena zawiera:

Przejazd autokarem klasy DE LUX, 8 noclegi w hotelach ***/****, wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad, lokalnych przewodników polskojęzycznych, opieka pilota, ubezpieczenie NNW – 10 000,00 zł, KL – 10 000,00 €

Cena nie zawiera:

Biletów wstępów, koszt 55 €

1-9.06.2020r.
1 790,00