Rosja - Petersburg 6 dni

Promocja!

Petersburg, Sankt Petersburg – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. W latach 1712–1918 stolica Imperium Rosyjskiego. Powierzchnia 1439 km², liczba ludności 5 323 300.

Opis wycieczki

Dzień 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w okolice Tallina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie).Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Powrót do Petersburga. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie lub zakup rosyjskich specjałów i pamiątek. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. Obiadokolacja. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” (fakultatywnie) – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.  Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Rygi. Ryska starówka to prawdziwa perełka – została wpisana na listę UNESCO. Mimo zniszczeń z czasów II wojny światowej szybko dźwignięto ją z gruzów i dziś może konkurować swym pięknem z miastami Europy Zachodniej. Wizytówką miasta jest plac Ratuszowy z pomnikiem Rolanda i dwiema zabytkowymi kamienicami Domem Wagi i Domem Bractwa Czarnogłowych. Mieści on Muzeum Okupacji prezentujące historię gehenny narodu łotewskiego. Z ciekawych ryskich kamienic należy wymienić jeszcze secesyjny Dom Kotów, budynki Małej i Wielkiej Gildii (ulica Amatu) oraz słynne średniowieczne kamieniczki nazywane Trzej Bracia (najstarsza z nich została zbudowana w XV wieku) z ulicy Maza Pils. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd na Litwę. Krótkie zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego). Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Dodatkowe informacje

Cena imprezy obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd), 5 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką,  wyżywienie zgodnie z programem wycieczki,  opiekę pilota, ubezpieczenie NNW -4 000 Euro, KL 10 000 Euro.

 

Dodatkowo płatne:

–    pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przejazdy komunikacją miejską, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

 

Uwaga: każda osoba, która chce wjechać na teren Rosji musi posiadać wizę oraz paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum dwie wolne strony.

09-14.07.2020r.
1 960,00  1 720,00