Transylwania i Morze Czarne

,
Promocja!

Opis wycieczki

Dzień 1

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd nocny.

Dzień 2

Przyjeżdżamy na rumuńsko-węgierską granicę w Bors. Tu dołącza przewodnik. Jedziemy do Klużu, gdzie zwiedzamy najważniejsze zabytki. Wieczorem udajemy się do miejscowości Bazna. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie. Po śniadaniu udajemy się do Sighisoary, która jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym urodził się hrabia Drakula. Po południu wizyta w Braszowie. Zwiedzamy stare miasto: stylowe późnośredniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół oraz średniowieczne mury miejskie. Następnie udajemy się do Predeal. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie. Jedziemy do Konstancy przez Ploiesti i Slobozię. W dawnym starożytnym mieście Tomis zwiedzamy Muzeum Archeologiczne oraz Katedrę Św. Piotra i Pawła. Spacer do Kasyno. Potem udajemy się do hotelu w Mamai. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie. Rano przejazd do stolicy. Zwiedzanie zaczniemy od Willi rodziny Ceausescu. Willa, a raczej pałacyk, który zajmowała rodzina Ceaușescu, należała do najbardziej okazałych budynków. Z zewnątrz to elegancki pałacyk z dwoma kondygnacjami nad ziemią i dwoma kondygnacjami podziemnymi, który otacza wykwintny ogród z pięknie utrzymanymi i barwnie kwitnącymi latem hortensjami. Następnie zwiedzimy Cerkiew Patriarchy, siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie. Następnie udajemy się do Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie możemy zobaczyć kolekcję budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym w restauracji Pescarus. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie. Rano jedziemy w kierunku północnym. Po drodze zatrzymamy się w najstarszym klasztorze w Rumunii – w Monasterze Cozia. Kontynuujemy przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę między Transylwanią a Wołoszczyzną. Po południu zwiedzamy Sybin. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, most kłamców to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Zwiedzimy także Kościół Ewangelicki. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Dziś wyjeżdżamy z Rumunii. Jedziemy przez Sebes, gdzie odwiedzimy Kościół Ewangelicki, Devę i Arad do Węgry. Obiad w Polsce.

Dodatkowe informacje

CENA ZAWIERA:

transport: autokar wyposażony w klimatyzacje, wc, dvd, cafe-bar, 6 noclegów w hotelach 3* i 4*, wyżywienie, przewodnik, uroczysta kolacja, program folklorystyczny, usługa bagażowa w hotelach, ubezpieczenie NW i KL za granica, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: bilety wstępu – 45euro

26.06-03.07.2020r.
1 760,00  1 590,00